Dijital Sosyal Medya

Karşınızda IGTV!

Instagram, 1 milyar kullanıcıya ulaştı. Bunu kutlamak için de IGTV’yi tanıttı ve YouTube ile kafa kafaya yarışmaya hazır olduğunu gösterdi. İçerik oluşturucuların ve genel kamuoyunun yeni uzun formatlı videolarını barındırmak için Instagram, IGTV’yi piyasaya sürdü. Instagram Home ekranındaki bir düğmeden ve bağımsız bir uygulamadan erişilebilen IGTV, Instagram’da paylaşılan popüler videoları yayınlayacak.

TechCrunch, geçen ay boyunca Instagram’ın bir saatlik uzunluğa kadar video sunabileceği yönündeki raporunu izleyerek, IGTV’nin özelliklerini ve potansiyelini ana hatlarıyla açıklıyor.

Etkinliğin başlangıcında Instagram CEO’su Kevin Systrom’un dediği gibi “Videonun ilerlemesi ve gelişmesinin zamanı geldi”

IGTV, sadece ünlüler değil, herkesin kullanımına izin verecek. Kullanıcılar, Instagram uygulamasından veya web’den dikey olarak saatlerce süren videoları hemen yükleyebilecekler.

IGTV ayrıca içerik oluşturucuların, insanların abone olabileceği farklı videolarıyla dolu kanalları geliştirmesine de izin verecek. İçerik oluşturucular, başka yerlere trafik çekmek için videolarının açıklamasına bağlantı ekleyebilecekler.

Instagram’da 1 milyar kullanıcıyla birlikte, IGTV, içerik oluşturucuların yalnızca para kazanmaya değil, kitlelerini büyütmeye çalıştığınıda gözlemlemiş olduk. Instagram’ın, potansiyel olarak reklam geliri paylaşımları dahil olmak üzere, IGTV içerik oluşturucuları için bir para kazanma seçeneği oluşturması bekleniyor. Büyük kullanıcı tabanı, reklam verenleri de çekebilir. Instagram’ın 2018’de ABD reklam gelirinde 5.48 milyar dolar kazanması bekleniyor.

Instagram, fotoğrafları filtrelemenin ve paylaşmanın ilk kolaylığının ötesine çoktan geçmiş görünüyor. İlk yıllarında mobil ağlar, ekranlar ve kameralar daha uzun video için buna hazır değildi. Gençler televizyonu tamamen yok sayarken, Instagram’ın mobil TV olma şansı var. YouTube her zaman daha geniş bir içerik alanına sahip olabilir, ancak içerik oluşturucuların ve yayıncıların video içeriğini oluşturarak, Instagramı küçük ekranda harika bir şey izlemek için güvenilir kılabilirler.

Bugünden itibaren kullanıma açılan platformu, Kim Kardashian West, Virgil Abloh, Chris Hemsworth, Kevin Hart ilk kullanan isimler oldu.

IGTV’de Görüşürüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir